Latvia

latvianfeelingfront

Kārtis Pāriem tiek lietotas, lai attīstītu noturīgas attiecības, izteiktu jūtas, pārrunātu nesaskaņas un atšķetinātu tās mīlošā veidā.

Jūs varat apgūt spējas, kā izrunāt jebkuru strīdu un kļūt patiesiem, izsakot savas jūtas nebaidoties. Tas ir vitāli nepieciešams ilgtermiņa attiecībām.

 

Kā darbojas Kārtis Pāriem

Brīdī, kad sastopaties ar sarežģījumiem savstarpējā saskarsmē vai ir izcēlies strīds, Kārtis Pāriem dod iespēju sekot četrām šķetināšanas fāzēm (jūtas, pareiza izvēle,nepareiza izvēle, izlīgšana).

Vispirms katrs izsaka savas jūtas. Ir svarīgs iemesls, kādēļ šī saruna ir nepieciešama.

 

latvianbadmovefront

Nākamais solis ir pareizās vai nepareizās izvēles. Kārtis Pāriem ļauj izvēlēties, kāda ir jūsu pieeja sarunas šķetināšanai. Cilvēka dabā ir veikt nepareizas izvēles; jūsu izaicinājums ir apjaust, ka, iespējams, esat izdarījis kļūdainu izvēli. Jūs uzreiz varat progresēt, mainot kļūdaino izvēli uz pareizo. Mērķis ir spert vairāk pareizos soļus nekā izdarīt nepareizās izvēles.

Pareizās izvēles dod jums iespēju efektīvi komunicēt. Pēc vairākām pareizām izvēlēm jūs, iespējams, izlemsiet, ka ir laiks izlīgt.
Tiek nogludināti strīdi, un jūs labāk saprotat viens otru.

 

Kāršu lietošana

Labākais veids, kā izprast norises gaitu, ir sākt ar vienu fāzi un pārrunāt tai atbilstošās kārtis. Fāzes ir iezīmētas katra savā krāsā, un uz tām ir kāds apgalvojums vai personīgs vēstījums. Kāršu aizmugurē ir ieteikumi. Novietojiet kārtis, kā parādīts šajā attēlā; fāzes atspoguļo tos soļus, ko jūs spersiet, šķetinot savstarpējās sarunas.

 

 

Pārrunājiet šīs kārtis savā starpā, paņemot katru kārti un izpētot tur sniegto ideju. Ieteikumi aizmugurē veicinās jūsu dialogu. Kā pirmais punkts jums tiek piedāvlatviangoodmovefrontāts jautājums, kam seko dažādas norādes, kas jums palīdzēs apdomāt un izprast šīs kārts nozīmi jūsu konkrētajā situācijā.

 

Regulāra lietošana

Kad esat iepazinušies ar kārtīm, varat sākt tās lietot ikdienā. Sākumā izvēlieties to kārti, kas atspoguļo kādu problēmu, kas jums ir bijusi kā pārim, un lietojiet Kārtis Pāriem, lai vadītu un uzturētu sarunu. Pārmaiņas pēc varat izvēlēties fāzi un kārti, kas atspoguļo esošo situāciju, piemēram, Pagātnes atgādināšana. Atpazīstiet šo fāzi un pārrunājiet pieejamās izvēles iespējas.

 

 

Jūs varat arī komunicēt ar konkrētas kārts palīdzību, lai izteiktu savas jūtas. Piemēram, jūs vēlaties pateikt, ka Man tevis pietrūkst. Novietojiet šo kārti redzamā vietā, kur jūsu partneris/-e to ieraudzīs (uz galda, blakus atslēgām, piestiprinātu pie ledusskapja…). Gadījumā, ja jūs atrodat kādu kārti līdzīgā veidā, ņemiet vērā, ko jūsu partneris/-e cenšas pateikt un kopīgi pārrunājiet šo kārti. Jūtieties droši lietojot šīs kārtis arī reālā sarunā. Piemēram, strīda laikā jebkurš no jums drīkst izvēlēties kārti Pārtraukums.

latvianmakingupfront

Dalieties ar kārtīm… tas ir interesanti


Kad esat piedzīvojuši, ka kārtis palīdz jums, lūdzu, dalieties ar tām! Patiess prieks un laime attiecībās nāk dodot un daloties pieredzē ar citiem. Viņi būs pateicīgi par jūsu veltīto laiku.

 

Contact Juris & Kristine Bekere Brivkalne   kristine.bebe@gmail.com